top of page
header

ČASTÉ DOTAZY

Údržba našich výrobků

V prodejnách se nás často ptají,  jak výrobky z merinové vlny a jejich směsí prát. S ohledem na fakt, že některé z našich produktů byly určeny k léčbě kožních a alergických onemocnění, začali jsme otázku zvažovat vcelku podrobně. Dnes již zdravotnické prostředky pro rostoucí administrativní zátěž nevyrábíme, přesto nás výroba dětských výrobků a rostoucí počet alergiků v okolí vede k přesvědčení, že je otázka stále aktuální.
Naše výrobky lze podle údržby rozdělit do tří skupin:

1: Údržba výrobků z příze Alice

S-DET-Alice-volny-lem.png

K výrobkům z příze Alice lze zjednodušeně říci, že je lze všechny prát také v pračce.
Doporučujeme šetrné praní na vlnu (nižší otáčky, 30 stupňů).
Podstatné je, aby nedošlo k výraznému rozdílu teploty vody při praní a máchání, což šetrné programy umí.
Doporučujeme spíše gely než prací prášky, samozřejmě testované pro alergiky. Někteří z našich zákazníků si pochvalují mýdlové ořechy, či speciální prací prostředky na vlnu.
Zajímavý nápad je používání octa místo aviváže.
Doporučujeme pozvolné sušení, vlna ani výrobky z jejich směsí nemají rády přesoušení a ostré sluneční světlo.

udrzba

2: Údržba rukavic Surtex

S-det-rukabile.png

U rukavic, které jsou vyrobeny ze 100% merinové ovčí vlny, je nejvhodnější ruční praní ve vlažné vodě. Merinová vlna má ráda stejnou teplotu během praní i máchání. Vedle speciálních prostředků na praní vlny, lze použít také běžný dětský šampon.

3: Údržba ponožek Surtex 70 % - 90 % merinové vlny

S-DET-sur802.png

U výrobků s vyšším obsahem merinové vlny je nejvhodnější ruční praní ve vlažné vodě, důležitá je stejná teplota při praní i máchání. Výrobky je možné prát v pračce na vlnu, tedy na 30 °C a cca. 600 otáček, při stejné teplotě vody na praní a máchání. Při ručním praní je možné používat vedle speciálních prostředků také dětský šampon, při praní v pračce jsou nejvhodnější gelové přípravky.

Symboly údržby

sticker.png
bottom of page