top of page
1st.jpg

KDO JSME

Jsme česká firma s dlouholetou tradicí výroby v České republice.
Naše firma byla založena v roce 1995.

SURTEX, či SURTEX ALTERNATIVNÍ CESTY® jsou názvy, za kterými se skrývají české, malosériově vyráběné, anatomické, ručně řetízkované a často i ručně předepírané výrobky.

Naše výrobky vznikají včetně většiny použitých přízí v České republice (jemná merinová vlna z Austrálie, polyester z Německa).
Naše produkty mají vysoký obsah merinové vlny, některé i 100 %.

Mnoho let jsme vyráběli atestované zdravotnické prostředky, avšak kvůli rostoucí administrativní zátěži zdravotnické prostředky již nevyrábíme.

Za tuto dobu již máme mnoho zkušeností a díky použití odpovídající technologie jsou naše současné výrobky ve vysoké kvalitě uzpůsobeny zejména pro volný pohyb prstů.

Na většinu výrobků máme z Textilního zkušebního ústavu Brno  Osvědčení o zdravotní nezávadnosti i pro děti do tří let.

 

20 LET ZKUŠENOSTÍ

Pokud hledáte původní, důvěryhodnou českou značku, která respektuje životní prostředí, vyrábí ve vysoké kvalitě, v malých sériích, specifické funkční ponožky, pak jste zde správně.

Je pro nás velmi důležité vyrábět šetrně k životnímu prostředí a k Vašemu zdraví.


Společnost SURTEX TRADE vznikla 14. 12. 1995 jako ryze česká rodinná firma se zaměřením na nákup a prodej textilních materiálů, zejména vln ovce merinové. S upadajícím textilním průmyslem se začala orientovat na výrobu netradičních ponožek Alice, z nichž některé druhy byly atestovány jako zdravotnické prostředky.

Vy, kdo s námi dlouhodobě spolupracujete, víte, že výrobky od roku 2000 po Brně rozvážíme, pokud to lze zvládnout, tak hromadnou dopravou, či na kole, abychom životní prostředí přepravou zatěžovali co nejméně. Za velký úspěch ve snižování zátěže životního prostředí považujeme zejména výrobky z příze ALICE, vyrobené z nebarvené a nebělené příze, z níž nebyly rostlinné nečistoty odstraněny chemicky a které vyrábíme s využitím části surovin, které v rámci výroby vracíme do oběhu.

 

bottom of page